Nidzica, dnia 26 marca 2025 r.
Starosta Nidzicki
ul. Traugutta 23, 13-100 Nidzica
G.6821.17.2025
Informacja o zamiarze ograniczenia w drodze decyzji sposobu korzystania z nieruchomości
Starosta Nidzicki, działając na podstawie art. 114 ust. 3 i 4 w zw. z art. 124 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1145 ze zm.) informuje o zamiarze ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym położonej w obrębie nr 5 miasta Nidzica, powiat nidzicki, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako działka nr 141/16 o pow. 0,3072 ha poprzez udzielenie zezwolenia na założenie i przeprowadzenie przez przedmiotową nieruchomość przewodów i urządzeń służących do przesyłania energii elektrycznej.
Jeżeli w terminie dwóch miesięcy od dnia ukazania się niniejszej informacji nie zgłoszą się osoby, które wykażą, że przysługują im prawa rzeczowe do w/w nieruchomości wszczęte zostanie postępowanie w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z nieruchomości.
W związku z powyższym wzywam osoby, którym przysługują prawa rzeczowe do w/w działki, aby we wskazanym wyżej terminie zgłosiły się do Starostwa Powiatowego w Nidzicy przy ul. Traugutta 23 (13-100 Nidzica) pok. 207 (nowy budynek) i udokumentowały swoje prawa do przedmiotowych nieruchomości, pod rygorem pominięcia ich jako strony w postępowaniach o ograniczenie sposobu korzystania z nieruchomości. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 89 625 98 54.
Z up. STAROSTY
Marek Kaszubski
KIEROWNIK WYDZIAŁU
Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami