OGŁOSZENIE STAROSTY TATRZAŃSKIEGO
O ZAMIARZE OGRANICZENIA SPOSOBU KORZYSTANIA Z CZĘŚCI NIERUCHOMOŚCI O NIEUREGULOWANYM STANIE PRAWNYM
Działając na podstawie art. 124a w związku z art. 114 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1145) oraz w związku z art. 28a i następne ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1199) Starosta Tatrzański informuje, że zgodnie z wnioskiem spółki TAURON Dystrybucja S.A. z siedzibą w Krakowie, reprezentowanej przez pełnomocnika Pana Michała Hachlicę, zamierza wszcząć postępowanie administracyjne (znak: GN.6821.1.6.2026) w sprawie wydania decyzji o ograniczeniu sposobu korzystania z nieruchomości polegające na budowie sieci kablowej SN (średniego ciśnienia) na działce ewid. nr 106, 107 obręb 0023 Zakopane. Dotyczy inwestycji pn.:„Budowa sieci kablowej, budowa stacji transformatorowej SN/nN 15/0,4 kV wraz z powiązaniami SN nN w msc. Ząb.”
Wskazana nieruchomość stanowi nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym stosownie do treści art. 113 ust. 6 i 7 ww. ustawy. Działki ewid. nr 106, 107 obr. 0023 Zakopane zgodnie z wypisem z rejestru gruntów, wpisane jest władanie na zasadach samoistnego posiadania na rzecz:
- Bałek Helena (c. Andrzeja)
- Bartol Aniela (c. Wawrzyńca)
- Bobak Aleksandra Maria (c. Józefa i Katarzyny)
- Bobak Antonina (c. Kazimierza)
- Bobak Krzysztof (s. Stanisława i Aleksandry)
- Bobak Małgorzata Katarzyna (c. Stanisława i Aleksandry)
- Bobak Zygmunt (s. Stanisława i Aleksandry)
- Galica Anna (c. Stanisława i Reginy)
- Gąsienica – Gronikowski Stanisław
- Głowacka Agnieszka Teresa (s. Stanisława i Aleksandry
- Krupa Adam (s. Józefa i Anny)
- Krupa Urszula (c. Bronisława i Heleny)
- Lasak – Skalny Stanisław (s. Franciszka, Bronisława)
- Lassak Stanisław Andrzej (s. Władysława i Anny)
- Pawlikowska Anna (c. Andrzeja i Marianny)
- Stoch Agnieszka Ludwika (c. Józefa i Anny)
- Stoch Andrzej (s. Stanisława i Agnieszki)
- Stoch Jacek (s. Stanisława i Agnieszki)
- Stoch Jan (s. Andrzeja i Marii)
- Stoch Janusz (s. Stanisława i Agnieszki)
- Stoch – Mastalerz Anna (c. Stanisława i Agnieszki)
- Walkosz Tadeusz (s. Jana i Heleny)
W związku z powyższym wzywa się osoby, które wykażą, że przysługują im prawa rzeczowe do ww. nieruchomości, aby w terminie dwóch miesięcy od daty ukazania się niniejszego ogłoszenia zgłosili i udokumentowali swoje prawa do przedmiotowych nieruchomości.
Osoby, którym przysługują prawa rzeczowe do ww. nieruchomości, winny zgłosić się do Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Zakopanem przy ul. Chramcówki 15, 34-500 Zakopane, pawilon B – pokój 118, w godzinach pn.-pt. 8.00-15.00, tel. 18 20 239 54.
Jeżeli w terminie 2 miesięcy od dnia ogłoszenia niniejszej informacji nie zgłoszą się osoby, którym przysługują prawa rzeczowe do ww. nieruchomości, bądź zgłoszą się osoby, ale praw swych nie udowodnią, wszczęte zostanie postępowanie w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z części nieruchomości.
Niniejsze ogłoszenie podlega zamieszczeniu na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej oraz na stronie BIP Starostwa Powiatowego w Zakopanem, a także w dzienniku internetowym www.infobublikator.pl
z up.STAROSTY
NACZELNIK WYDZIAŁU
GOSPODARKI NIERUCHOMOŚCIAMI
mgr.inż. Maciej Janicki
Zakopane, dnia 16 lutego 2026 r.
