Najświeższe ogłoszenia z całej Polski

Wydanie nr:

71/2026

z dnia

12.03.2026

Ogłoszeń w bazie:

8982
/
/
Starosta Cieszyński ogłasza zamiar ograniczenia w drodze decyzji sposobu korzystania z nieruchomości gruntowej, położonej w gminie Brenna, obręb Brenna, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako dz. 4423.

OGŁOSZENIE

Starosta Cieszyński ogłasza zamiar ograniczenia w drodze decyzji sposobu korzystania z nieruchomości gruntowej, położonej w gminie Brenna, obręb Brenna, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako dz. 4423.

Starosta Cieszyński wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej

zgodnie z art. 114 ust. 3 i 4, w związku z art. 124 ust. 1 oraz 124a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity: z 2023, poz. 344 ze zm.),  na wniosek Tauron Dystrybucja S.A. w Krakowie

ogłasza

            zamiar ograniczenia w drodze decyzji sposobu korzystania z nieruchomości gruntowej, położonej w gminie Brenna, obręb Brenna, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako dz. 4423. Ograniczenie sposobu korzystania z nieruchomości związane jest z zadaniem pn.: „Budowa elektroenergetycznej sieci kablowej 15kV, stacji transformatorowej 15/0,4kV, sieci kablowej 0,4kV, sieci  napowietrznej 0,4kV oraz 15kV w miejscowości Brenna”.

            Ze względu na brak księgi wieczystej, nie można ustalić osób, którym przysługują prawa rzeczowe do ww. nieruchomości. W związku z powyższym,  nieruchomość położoną w Brennej, oznaczoną jako dz. 4423 traktuje się jako nieruchomość o nieuregulowanym stanie prawnym   w  rozumieniu art. 113 ust. 6 ww. ustawy.

            Wzywa się osoby, którym przysługują prawa rzeczowe do ww. nieruchomości o zgłoszenie się  do  Starosty Cieszyńskiego, w terminie 2 miesięcy od dnia ukazania się niniejszego ogłoszenia, w celu wykazania swoich praw do nieruchomości. Zgodnie z art. 114 ust. 4 ww. ustawy, jeżeli w terminie 2 miesięcy od dnia ukazania się niniejszego ogłoszenia, nie zgłoszą się osoby, którym przysługują prawa rzeczowe do dz. 516 zostanie wszczęte postępowanie w sprawie ograniczenia sposobu korzystania z ww. nieruchomości.

Zgłoszenia należy dokonywać pisemnie na poniższy adres: Starosta Cieszyński 43-400 Cieszyn, ul. Bobrecka 29, sprawa WN.6853.4.2024.Bk, tel. 334777424.

SZCZEGÓŁY OGŁOSZENIA

INNE OGŁOSZENIA

Prezydent Miasta Żory ogłasza II nieograniczony przetarg ustny (licytacja) na sprzedaż prawa własności nieruchomości, stanowiącej własność Gminy Miejskiej Żory położonej w Żorach ul. Ogrodnicza/Morelowa

Prezydent Miasta Tczewa informuje, że podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości oddania w użyczenie do dnia 31.12.2026 znajdującego się w budynku przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 26przezbaczoned o

Prezydent Miasta Tczewa informuje o wywieszeniu wykazu nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę

Prezydent Miasta Koszalina informuje o wywieszeniu wykazu nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży