Najświeższe ogłoszenia z całej Polski

Wydanie nr:

243/2026

z dnia

31.08.2026

Ogłoszeń w bazie:

11509
/
/
Wójt Gminy Trzebownisko ogłasza III przetarg ustny nieograniczony (licytacja) na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych, stanowiących własność Gminy Trzebownisko

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Trzebownisko ogłasza III przetarg ustny nieograniczony (licytacja) na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych, stanowiących własność Gminy Trzebownisko

Trzebownisko, 31.08.2026r.

Wójt Gminy Trzebownisko

Działając na podstawie art. 38 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami
(
Dz.U z 2026r., poz. 399 tj. ),  oraz Uchwały Nr V/50/2019 Rady Gminy Trzebownisko z dnia 27 marca 2019r. w sprawie sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości położonych w Tajęcinie, stanowiących własność Gminy Trzebownisko.

                                                   ogłasza

III przetarg ustny nieograniczony (licytacja) na sprzedaż niezabudowanych nieruchomości gruntowych, stanowiących własność Gminy Trzebownisko, oznaczonych jako:

Lp.Położenie
nieruchomości
Oznaczenie nieruchomości wg księgi wieczystej oraz ewidencji gruntów i budynkówCena wywoławcza nieruchomości nettoWadium
  1.Tajęcina, gm. Trzebownisko, powiat rzeszowski– działka nr 68/26 o pow. 0,0836 ha (obręb 0006) Id działki: 181613_2.0006.68/26 Działka objęta księgą wieczystą nr RZ1Z/00074412/6  210 000,00 zł netto*

  21 000,00 zł
2.Tajęcina, gm. Trzebownisko, powiat rzeszowski– działka nr 68/27 o pow. 0,0836 ha (obręb 0006) Id działki: 181613_2.0006.68/27 Działka objęta księgą wieczystą nr RZ1Z/00074412/6210 000,00 zł netto*


21 000,00 zł
3.Tajęcina, gm. Trzebownisko, powiat rzeszowski– działka nr 68/28 o pow. 0,0836 ha (obręb 0006) Id działki: 181613_2.0006.68/28 Działka objęta księgą wieczystą nr RZ1Z/00074412/6210 000,00 zł netto*

21 000,00 zł
  • * Uwaga:  Do ceny nabycia nieruchomości należy doliczyć podatek Vat 23%.
  • Postąpienie w przetargu nie może być niższe niż 1% ceny wywoławczej z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.

Pierwszy przetarg odbył się 27 maja 2026r.- zakończył się wynikiem negatywnym.

Drugi przetarg odbył się 22 lipca 2026r.- zakończył się wynikiem negatywnym.

Przeznaczenie nieruchomości:

Działki nie są objęte Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Dla działek zostały wydane decyzje o warunkach zabudowy obejmujące budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Opis nieruchomości:

Działka nr 68/26. Działka nie jest zabudowana, pokryta roślinnością trawiastą. Działka posiada dostęp do drogi publicznej utwardzonej poprzez drogę wewnętrzną oraz posiada dobre możliwości uzbrojenia w media. Działka położona jest w pobliżu terenów zabudowanych.  Działka od strony zachodniej przylega do drogi wewnętrznej, od wschodu sąsiaduje z terenem zielonym,  od północy i południa przylega do działki podobnej.  Działka położona jest w terenie o ukształtowaniu płaskim, działka posiada kształt regularny, zbliżony do prostokąta. Wzdłuż zachodniej części działki biegnie sieć kanalizacyjna i wodociągowa. Działka stanowi użytek pastwisko PsIV.

Działka nr 68/27. Działka nie jest zabudowana, pokryta roślinnością trawiastą. Działka posiada dostęp do drogi publicznej utwardzonej poprzez drogę wewnętrzną oraz posiada dobre możliwości uzbrojenia w media. Działka położona jest w pobliżu terenów zabudowanych.  Działka od strony zachodniej przylega do drogi wewnętrznej, od wschodu sąsiaduje z terenem zielonym,  od północy i południa przylega do działki podobnej.  Działka położona jest w terenie o ukształtowaniu płaskim, działka posiada kształt regularny, zbliżony do prostokąta. Wzdłuż zachodniej części działki biegnie sieć kanalizacyjna i wodociągowa. Dodatkowo wzdłuż północnej granicy działki biegnie sieć kanalizacyjna. Działka stanowi użytek pastwisko trwałe PsIV.

Działka nr 68/28. Działka nie jest zabudowana, pokryta roślinnością trawiastą. Działka posiada dostęp do drogi publicznej utwardzonej poprzez drogę wewnętrzną oraz posiada dobre możliwości uzbrojenia w media. Działka położona jest w pobliżu terenów zabudowanych.  Działka od strony zachodniej przylega do drogi wewnętrznej, od wschodu sąsiaduje z terenem zielonym,  od północy i południa przylega do działki podobnej.  Działka położona jest w terenie o ukształtowaniu płaskim, działka posiada kształt regularny, zbliżony do prostokąta. Wzdłuż zachodniej części działki biegnie sieć kanalizacyjna i wodociągowa. Na części działki od strony wschodniej znajdują się gleby organiczne- gleby murszowo- torfowe (MT,Mt,mT). Działka stanowi użytek pastwisko trwałe PsIV.

Informacja o obciążeniach i zobowiązaniach:

Dla działek prowadzona jest księga wieczysta nr RZ1Z/00074412/6 w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie. Dział IV księgi- Hipoteka bez wpisów, Dział III-Prawa, roszczenia i ograniczenia- wpisy nie dotyczą przedmiotowych działek. Działki nie są obciążone i nie są przedmiotem zobowiązań.

Przetarg odbędzie się w dniu 8 października 2026r. o godz. 1100 w siedzibie Urzędu Gminy w  Trzebownisku, 36-001 Trzebownisko 976.

Warunkiem dopuszczenia do udziału w przetargu jest uiszczenie wadium, które należy  wpłacić w pieniądzu polskim, przelewem na konto Gminy Trzebownisko w Banku Spółdzielczym w Jasionce Nr 24 9191 0000 2001 0000 0143 0062 do dnia 1 października 2026r. włącznie ( liczy się termin wpływu środków na rachunek bankowy Gminy). Wadium należy wpłacić dla każdej działki osobno.

W tytule przelewu należy podać: imię i nazwisko lub nazwę wpłacającego wadium oraz położenie i nr działki.

Osoby biorące udział w przetargu powinny zapoznać się ze stanem faktycznym i prawnym sprzedawanych działek. Przed rozpoczęciem inwestycji na działkach zaleca się wykonanie badania geologicznego gruntu.

Działki sprzedawane są na podstawie danych z ewidencji gruntów i budynków.

Wójt Gminy może odwołać ogłoszony przetarg z ważnych powodów (art. 38 ust.4 ustawy o gospodarce nieruchomościami, Dz. U. z 2026r., poz. 399 tj.).

Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w podanym w zawiadomieniu miejscu i terminie, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.

Ogłoszenie o przetargu wywiesza się na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Trzebownisko oraz na tablicach ogłoszeń na terenie Sołectwa Tajęcina.

Ogłoszenie o przetargu publikuje się na stronie internetowej Urzędu Gminy: www.trzebownisko.pl oraz BIP Gminy Trzebowisko www.bip.trzebownisko.pl, a także zamieszcza się w prasie infopublikator.pl.

Szczegółowe informacje dotyczące w/w nieruchomości można uzyskać w Urzędzie Gminy
w Trzebownisku, 36-001 Trzebownisko 976, p.23, piętro II, tel. (017) 77- 13- 714, 713.

                                                                                              Wójt Gminy Trzebownisko

„Urząd Gminy Trzebownisko przetwarza dane osobowe uczestników przetargu. Więcej szczegółów jest dostępne na stronie internetowej: www.bip.trzebownisko.pl w zakładce RODO.”

SZCZEGÓŁY OGŁOSZENIA

INNE OGŁOSZENIA

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

Burmistrz Łobżenicy ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej położonej w Łobżenicy przy ulicy Złotowskiej 19B

Ogłoszenia Urzędu Miejskiego Gminy Łobżenica o przetargach

Burmistrz Łobżenicy ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości lokalowej nr 3 położonej w Łobżenicy przy ulicy Złotowskiej 19 wraz ze sprzedażą udziału w nieruchomości wspólnej