Najświeższe ogłoszenia z całej Polski

Wydanie nr:

244/2026

z dnia

01.09.2026

Ogłoszeń w bazie:

11532
/
/
Zarządzenie nr 63/2026/GN Wójta Gminy Krzeszyce w sprawie  oddania   w   dzierżawę,  w    drodze   bezprzetargowej  nieruchomości będącej własnością Gminy Krzeszyce, położonej w obrębie Malta oraz  sporządzenia  wykazu   nieruchomości   przeznaczonej  do oddania w dzierżawę

OGŁOSZENIE

Zarządzenie nr 63/2026/GN Wójta Gminy Krzeszyce w sprawie  oddania   w   dzierżawę,  w    drodze   bezprzetargowej  nieruchomości będącej własnością Gminy Krzeszyce, położonej w obrębie Malta oraz  sporządzenia  wykazu   nieruchomości   przeznaczonej  do oddania w dzierżawę

Zarządzenie nr 63/2026/GN
Wójta Gminy Krzeszyce

z dnia 31 sierpnia 2026 r.

w sprawie  oddania   w   dzierżawę,  w    drodze   bezprzetargowej  nieruchomości będącej własnością Gminy Krzeszyce, położonej w obrębie Malta oraz  sporządzenia  wykazu   nieruchomości   przeznaczonej  do oddania w dzierżawę.

Na podstawie art. 11 ust. 1 oraz art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r.  o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. 2026 poz. 399 ze zm.) oraz UchwałY nr XXX/138/2026 Rady Gminy Krzeszyce z dnia 26 sierpnia 2026 r.w sprawie wydzierżawienia gruntu położonego w miejscowości Malta oraz odstąpienia od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy dzierżawy  zarządzam, co następuje:

§ 1. Przeznaczyć do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej nieruchomość położoną w obrebie Malta, oznaczonej jako działka ewidencyjna nr 52/3, o powierzchni 0,4528 ha, zapisaną w KW GW1U/00010982/7 jako własność Gminy Krzeszyce, z przeznaczeniem pod użytkowanie rolnicze.  

§ 2. Sporządzić wykaz wymienionej w § 1 nieruchomości przeznaczonej do oddania w dzierżawę, stanowiący załącznik do niniejszego Zarządzenia.

§ 3. Podać do publicznej wiadomości wykaz, o którym mowa w § 2, poprzez jego:

1. wywieszenie na okres 21 dni w Urzędzie Gminy Krzeszyce,

2. zamieszczenie na stronie internetowej Urzędu Gminy Krzeszyce (www.krzeszyce.pl) 
oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (www.bip.krzeszyce.pl).

§ 4. Podać do publicznej wiadomości informację o zamieszczeniu wykazu, o którym mowa w § 2, poprzez ogłoszenie w prasie lokalnej o zasięgu obejmującym co najmniej
gminę tj. na stronie infopublikator.pl.

§ 5. Wykonanie zarządzenia powierzam Inspektorowi Gospodarki Nieruchomościami.

§ 6. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.

Wójt Gminy Krzeszyce


Stanisław Peczkajtis

Załącznik do zarządzenia nr 63/2026/GN
Wójta Gminy Krzeszyce
z dnia 31 sierpnia 2026 r.

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy

1. Malta – nieruchomość niezabudowana o powierzchni 0,4528 ha położona w granicach działki 52/3,  której Gmina Krzeszyce jest właścicielem, dla której Sąd Rejonowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Sulęcinie prowadzi Księgę Wieczystą GW1U/00010982/7. Działka nie posiada opracowanego planu zagospodarowania przestrzennego, obecny sposób użytkowania rolniczy –  zostaje przeznaczona do dzierżawy w trybie bezprzetagowym.

Opłata z tytułu dzierżawy  wynosi: 1,95 dt pszenicy/ha rocznie zgodnie z obwieszczeniem Prezesa GUS w sprawie średniej ceny skupu pszenicy płatne w stosunku rocznym w dwóch ratach do 28 lutego- I rata i do 30 września – II rata

Okres dzierżawy do 5 lata.

Czynsz dzierżawny może być aktualizowana zgodnie z prawem gminnym.

Niniejszy załącznik , stosownie do art. 35 ust.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r o gospodarce nieruchomościami (Dz.U. 2026 poz. 399 ze zm.) stanowi wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy.

Osoby , którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu ww. nieruchomości na podstawie art.34 ust. 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami po cenie podanej w niniejszym wykazie winny złożyć stosowne oświadczenie w terminie 6 tygodni od dnia wywieszenie niniejszego ogłoszenia.

Szczegółowe informacje o nieruchomościach można uzyskać w Urzędzie Gminy Krzeszyce pokój nr 7 lub tel. (095) 7573161 ww.29

SZCZEGÓŁY OGŁOSZENIA

INNE OGŁOSZENIA

Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Witnica w sprawie przyjęcia dokumentu wymagającego udziału społeczeństwa

Zarządzenie nr 63/2026/GN Wójta Gminy Krzeszyce w sprawie  oddania   w   dzierżawę,  w    drodze   bezprzetargowej  nieruchomości będącej własnością Gminy Krzeszyce, położonej w obrębie Malta oraz  sporządzenia  wykazu   nieruchomości   przeznaczonej  do oddania w dzierżawę

Wójta Gminy Nowa Sól o przyjęciu dokumentów wymagających udziału społeczeństwa

Prezydent Miasta Koszalina informuje o wywieszeniu wykazu nieruchomości położonych w Koszalinie przeznaczonych do zbycia